Zdrowe buty Arcopedico

1 0
Read Time:1 Minute, 42 Second

Nieliczni wiedzą, że marka Arcopedico powstała przez przypadek w 1966 roku.

To wówczas wielki twórca i odkrywca – prof. Elio Parodi, badacz urodzony w 1914 roku we Włoszech, prowadzący studia w zakresie biomedycyny i inżynierii chemicznej, wrócił do Portugalii ze swoją portugalską żoną, Marią de Lourdes Rodriguez Marrocos, z prestiżowego Światowego Kongresu poświęconego ortopedii w szwedzkim Örebro. Przywiózł ze sobą silne przekonanie, że łuk stopy stanowi centralny punkt podparcia kręgosłupa i dlatego sam zasługuje na właściwe podparcie.

Natychmiast po powrocie do Porto prof. Parodi zainicjował rozwój wyczerpujących badań w tym zakresie, doprowadzając do opracowania i opatentowania ortopedycznej podeszwy z właściwym wsparciem łuku stopy, zawartym w dwóch podłużnie wykrojonych wkładkach. Stąd też pochodzenie nazwy ARCOPEDICO. Jednakże profesor, nie posiadając żadnych umiejętności ani doświadczenia w branży produkcji obuwia, stanął w obliczu problemu, na który intelekt naukowca nie był przygotowany. Jaki rodzaj cholewki dałby jego butom odpowiednie wsparcie łuku stopy?

Płodny umysł prof. Parodiego odrzucił szybko możliwość połączenia tego nowego wynalazku ze zwyczajną, skórzaną cholewą, ponieważ w latach 60-tych XX wieku używano skór bardzo twardych, które boleśnie obcierały stopy. Po eksperymentach z różnymi typami materiałów, wiedza w zakresie chemii pomogła naukowcowi na opracowanie rodzaju przędzy nylonowej, której innowacyjność polegała nie tylko na umożliwieniu bezpośredniego wszycia w podeszwę, ale również na zapewnieniu użytkownikom niezwykłego komfortu ze względu na całkowity brak punktów tarcia.

Prof. Parodi w towarzystwie swojej żony i najstarszego syna Carlo, 20-letniego młodzieńca, z wrodzonym duchem walki, udał się do najbardziej doświadczonych i znanych sprzedawców obuwia w kraju.

Co za rozczarowanie! Nikt nie chciał poznać technicznych i innowacyjnych przymiotów tego okropnego buta! Wyrok wydany przez jednego z tych sprzedawców zapisał się na kartach historii firmy: „Nikt nie chciałby nosić tych butów!”

To wtedy nieposkromiony duch młodej damy z Lizbony, żony włoskiego naukowca, wziął górę. Żona profesora zebrała zespół, aby wystąpić bezpośrednio przed publicznością i opowiedzieć o korzyściach, jakie płyną z użytkowania butów, które stały się legendą.

Faktem jest, że ARCOPEDICO – obuwie zrodzone w umyśle geniusza z zamysłem zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla łuku stopy, zawdzięcza swój sukces przede wszystkim jednej idei: SOS dla stóp.

.

About Post Author

EKOstopa.pl

Chętnie umieszczamy na naszej stronie informacje, które dotyczą zdrowia stóp. Masz ciekawy produkt wpływający na zdrowie stóp, tekst opisujący schorzenia stóp, a może chcesz podzielić się wiedzą na temat terapii? Jesteś podologiem , fizjoterapeutą, a może organizujesz biegi, konsultacje ortopedyczne, albo inne wydarzenie? Skontaktuj się ze mną 🙂
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jak zapobiegać Zespołowi Stopy Cukrzycowej?
Next post Zasady użytkowania i konserwacji obuwia