Magnez – nie tylko na dobry sen

1 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

Być może już nie raz słyszeliśmy, że magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odgrywa on ważną rolę w przebiegu wielu procesów życiowych – reguluje prawidłową pracę układu nerwowego oraz mięśni. Do czego jeszcze niezbędny jest nam magnez? W jaki sposób uzupełnić jego niedobory?

Magnez – zdrowe mięśnie i kości

Magnez wraz z witaminą D oraz wapniem odgrywa bardzo ważną rolę w budowaniu kości, oraz zębów. Zapobiega on osteoporozie, dlatego poleca się przyjmowanie go u kobiet po 50 roku życia, kiedy to zaczynają pojawiać się pierwsze ubytki kostne. Co więcej, magnez jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie mięśni w ciele człowieka – co dotyczy również serca. Mięśnie gładkie możemy też znaleźć w przewodzie pokarmowym, dlatego magnez poprawia trawienie.

Brak magnezu powoduje wiele nieprzyjemnych objawów ze strony układ mięśniowego, na przykład drgania i skurcze mięśni, kłucia oraz mrowienie skóry. Badania potwierdzają, że z całego magnezu jaki posiadamy w organizmie, aż 60% znajduje się w kościach. Dlatego zapobiega on zwapnieniom chrząstek, chrupaniom w stawach, sztywności kolan a nawet złamaniom. Jego właściwy poziom zabezpiecza przed chorobami stawów. 

O uzupełnianiu niedoborów magnezu powinny pamiętać osoby aktywne, uprawiające sport. Magnez wpływa bowiem na przyspieszenie regeneracji i pomaga w leczeniu kontuzji. Ponieważ magnez wydalany jest wraz z potem, warto pamiętać, aby uzupełniać go po treningu.

Magnez dba o prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Jeżeli więc prowadzisz stresujące życie, warto zadbać o dostarczanie jego odpowiedniej ilości do organizmu. Co więcej, pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia, wspomaga sen, pomaga w leczeniu kontuzji oraz chroni organizm przed zanieczyszczeniami.

Czy istnieją bezpieczne metody dostarczania magnezu?

Najpopularniejszym sposobem uzupełniania niedoborów magnezu w organizmie jest przyjmowanie suplementów diety w formie kapsułek. Osoby, które posiadają wrażliwy układ trawienny z powodzeniem zażywają kąpieli magnezowych, na przykład wykorzystując naturalne płatki magnezowe. Zaletą takiej relaksującej kąpieli, jest nie tylko uzupełnienie niedoborów tego pierwiastka w ekstremalnym tempie, ale też odmłodzenie i regeneracja skóry, ulga dla zmęczonych mięśni i stawów oraz dodatkowa dawka energii.

Doskonałym sposobem, aby dostarczyć swojemu organizmowi cennych pierwiastków jest stosowanie żelów, lotionów oraz olejków magnezowych. W ten sposób również omijamy cały układ trawienny, a magnez wchłania się przez naszą skórą. Efekty odczuwalne są niezwykle szybko, a mięśnie stają się rozluźnione i nie odczuwamy ich sztywności oraz skurczów. Takie rozwiązania minimalizują ryzyko występowania jakichkolwiek problemów trawiennych oraz pomagają uzupełnić braki magnezu w bardzo szybkim tempie.

About Post Author

EKOstopa.pl

Chętnie umieszczamy na naszej stronie informacje, które dotyczą zdrowia stóp. Masz ciekawy produkt wpływający na zdrowie stóp, tekst opisujący schorzenia stóp, a może chcesz podzielić się wiedzą na temat terapii? Jesteś podologiem , fizjoterapeutą, a może organizujesz biegi, konsultacje ortopedyczne, albo inne wydarzenie? Skontaktuj się ze mną 🙂
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jak dbać o kondycję skóry?
Next post Dlaczego warto nosić pończochy uciskowe w czasie ciąży?