Historia Arcopedico®

01.06.18

Elio Parodi - ArcopedicoNieliczni wiedzą, że marka Arcopedico powstała przez przypadek w 1966 roku.

.

To wówczas wielki twórca i odkrywca - prof. Elio Parodi, badacz urodzony w 1914 roku we Włoszech, prowadzący studia w zakresie biomedycyny i inżynierii chemicznej, wrócił do Portugalii ze swoją portugalską żoną, Marią de Lourdes Rodriguez Marrocos, z prestiżowego Światowego Kongresu poświęconego ortopedii w szwedzkim Örebro. Przywiózł ze sobą silne przekonanie, że łuk stopy stanowi centralny punkt podparcia kręgosłupa i dlatego sam zasługuje na właściwe podparcie.

.

Natychmiast po powrocie do Porto prof. Parodi zainicjował rozwój wyczerpujących badań w tym zakresie, doprowadzając do opracowania i opatentowania ortopedycznej podeszwy z właściwym wsparciem łuku stopy, zawartym w dwóch podłużnie wykrojonych wkładkach. Stąd też pochodzenie nazwy ARCOPEDICO. Jednakże profesor, nie posiadając żadnych umiejętności ani doświadczenia w branży produkcji obuwia, stanął w obliczu problemu, na który intelekt naukowca nie był przygotowany. Jaki rodzaj cholewki dałby jego butom odpowiednie wsparcie łuku stopy?

.

Płodny umysł prof. Parodiego odrzucił szybko możliwość połączenia tego nowego wynalazku ze zwyczajną, skórzaną cholewą, ponieważ w latach 60-tych XX wieku używano skór bardzo twardych, które boleśnie obcierały stopy. Po eksperymentach z różnymi typami materiałów, wiedza w zakresie chemii pomogła naukowcowi na opracowanie rodzaju przędzy nylonowej, której innowacyjność polegała nie tylko na umożliwieniu bezpośredniego wszycia w podeszwę, ale również na zapewnieniu użytkownikom niezwykłego komfortu ze względu na całkowity brak punktów tarcia.

.

Prof. Parodi w towarzystwie swojej żony i najstarszego syna Carlo, 20-letniego młodzieńca, z wrodzonym duchem walki, udał się do najbardziej doświadczonych i znanych sprzedawców obuwia w kraju.

Co za rozczarowanie! Nikt nie chciał poznać technicznych i innowacyjnych przymiotów tego okropnego buta! Wyrok wydany przez jednego z tych sprzedawców zapisał się na kartach historii firmy: „Nikt nie chciałby nosić tych butów!”

To wtedy nieposkromiony duch młodej damy z Lizbony, żony włoskiego naukowca, wziął górę. Żona profesora zebrała zespół, aby wystąpić bezpośrednio przed publicznością i opowiedzieć o korzyściach, jakie płyną z użytkowania butów, które stały się legendą.

Faktem jest, że ARCOPEDICO - obuwie zrodzone w umyśle geniusza z zamysłem zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla łuku stopy, zawdzięcza swój sukces przede wszystkim jednej idei: SOS dla stóp.

.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl